Poradíme na +420 720 038 338 (Po - Pá 10:00 - 18:00 a So 10:00 - 12:00)

Bauer

Bauer - jedna z nejpoužívaněšjších značek hokejové výstroje.

bauer

Společnost Bauer

Firma Bauer je výrobce špičkové výstroje pro hráče, brankáře, in-line hokej a rozhodčí. 

Je to jeden z nejvýznamějších světových dodavatelů a výrobců v oblasti hokejového vybavení. Společnost Bauer byla založena v roce 1927 v kanadském Ontariu. Není tomu divu, jelikož Kanadě se přezdívá - kolébka hokeje. Firma Bauer jako první přinesla na svět "hokejovou brusli", kdy tvrdý ocelový nůž byl přibitý ke kožené botě. To jsou právě ty brusle, které ještě dnes občas uvidíme - vysoká kožená bota a na ní přibitý vysoký ocelový nůž. Odtud právě vznikl název - brusle Kanady. Tento vynález navždy změnil styl hry a hokej samotný. 

Od té doby pokračuje v další výrobě nových a inovativních prvků v oblasti hokejové výstroje.

Na značku Bauer dnes spoléhá drtivá většina profesionálních a amatérských hráčů. Helmy, chrániče, hokejky a především brusle značky Bauer patří dlouhá léta mezi absolutní špičku.

 • 1933 - Bauer vyrábí první brusli značky Bauer
 • 1974 - Bauer přichází s prvním holderem na bruslích - TUUK. V této době revoluční novinka, kdy je nůž vsazen do lehkého a odolného plastu, místo toho, aby byl nůž přibitý přímo v botě. Brusle se tedy odlehčili a zároveň se zvyšila dynamika a bruslení celkově bylo jednodušší.
 • 1981 - vzniká brusle Bauer Supreme Custom 100, která se výráběla v 5 šířkách a každé velikosti pro jakoukoli nohu. Od té doby je řada bruslí Bauer Supreme spojena s přizpůsobivostí a výkonem.
 • 1992 - do týmu Bauer vstoupil známý bouřlivák Eric Lindros, který se proslavil zejména tvrdou hrou a častými otřesy mozku. Hráč Philadelphie Flyers s číslem 88 se podílel na vývoji výstroje značky Bauer.
 • 1997 - vznik brusle Bauer Vapor. Tímto se řady bruslí Bauer rozšířil o další řadu, která byla ve své době nejlehčí bruslí na trhu a od té doby patří řada Vapor k nejoblíbenějším na trhu. 
 • 1997 - v témže roce vznikla helma Bauer 5000, která se poté stala předlohou k nynější podobě helem, kdy výstelka helemse plní pěnou o dvojí hustotě pro dokonalou ochranu a přilnavost.
 • 2002 - brusle Bauer Vapor XX, které jsou ještě dnes vzpomínány jako nejlepší brusle, které kdy byly vyrobeny. 
 • 2005 - Bauer vyrobil jako první "one-piece" hokejku, čili hokejku, která je celá z jednoho kusu. Hokejka Bauer Vapor XXX. Tím došlo ke zdokonalení, zlepšení a zjednodušení střelba samotné.
 • 2009 - firma Nike Bauer kupuje firmu Mission - ITECH, která se specializovala na in-line hokej a tímto krokem si Bauer ještě více upevnil pozici jedničky na trhu.
 • 2013 - firma Bauer kupuje firmu Combat, která výráběla hokejky (Jaromír Jágr s nimi hrával)
 • 2014 - Bauer kupuje divizi baseballového/lacrossového vybavení Easton
 • 2015 - hlavními tvářemi firmy Bauer se stává ruský útočník Alexander Ovechkin a švédský brankář Henrik Lundqvist

 

Produktové kategorie

Nákupní košík

Počet kusů: 0

Uživatelský profil

Přihlásit se Registrovat

Buďte o krok napřed! Veškeré novinky pravidelně v emailu.
Řídíme se ochranou osobních údajů.

Jsme autorizovaný prodejce

U nás nenaletíte. Máme pouze originální zboží se zárukou, které můžete vyměnit nebo vrátit a garantujeme řádnou reklamaci.

Facebook YouTube Instagram Kde nás najdete