Poradíme na +420 720 038 338 (Po - Pá 10:00 - 18:00 a So 10:00 - 12:00)

CCM

Firma CCM je nejstarší značkou co se týče hokejového vybavení.

ccm-ii

Společnost CCM

Firma CCM vznikla v roce 1899 v Kanadském Ontariu, stejně jako Bauer. Původně se zabývali cyklistikou, ale v roce 1905 se naplno začali zabývat hokejovou výstrojí. CCM je hlavní rival firmy Bauer na poli hokejové výstroje. Jako první přišli s hokejovou bruslí, která vznikla díky plechovým a kovovým odřezům z kol a automobilů a o pár let později firma CCM začala naplno vyrábět zbytek hokejové výstroje.

Vůbec prvními bruslemi, které začali v CCM prodávat, byly brusle CCM Tacks, které vznikly v roce 1937. Postupně se tento model měnil v označení Vector, U+, RBZ a od roku 2014 se označení Tacks vrátilo zpět na trh. 

Krušné časy zažívali ve firmě CCM v roce 1983, kdy zbankrotovali a celá divize s hokejovou výstrojí byla zrušena. Převzal ji až David Zunenshine z Montrealu, který vyráběl hokejové dresy a opět divizi hokejové výstroje obnovil. 

Poté ještě firma prošla mnoha krachy a znovuzrozeními a v roce 1998 se spojila s firmou Montreal-based Sports Holdings, Inc., která vlastnila značky KOHO, Titan, Jofa, Canadien a Heaton. Kdy hokejky značky Titan se staly známými díky Wayneu Gretzkemu, který s nimi hrál v Edmonton Oilers a brankářská značka Heaton se zase proslavila díky Martinu Brodeurovi, který chytal za New Jersey Devils. 

V roce 1999 se společnost přejmenovala na The Hockey Company a v roce 2004 byla koupena firmou Reebok, kde se CCM začal nazývat RBK Hockey, později Reebok Hockey. O rok později, 2005, se k Reebok hockey připojil ještě Adidas.

Začátkem roku 2013 začala firma CCM naplno vytvářet také brankářskou výstroj a od roku 2014 převzala firma CCM divizi hokeje z Reeboku a dnes už je známé pouze CCM Hockey.

V NHL od roku 2014 se stala značka CCM jedním z hlavních sponzorů a dodavatelů hokejové výstroje.

Hlavními tvářemi firmy CCM jsou Sidney Crosby z Pittsburgh Penguins a Carey Price z Montralu Canadiens.

Produktové kategorie

Nákupní košík

Počet kusů: 0

Uživatelský profil

Přihlásit se Registrovat

Buďte o krok napřed! Veškeré novinky pravidelně v emailu.
Řídíme se ochranou osobních údajů.

Jsme autorizovaný prodejce

U nás nenaletíte. Máme pouze originální zboží se zárukou, které můžete vyměnit nebo vrátit a garantujeme řádnou reklamaci.

Facebook YouTube Instagram Kde nás najdete