Poradíme na +420 720 038 338 (Po - Pá 10:00 - 16:00)

Chrániče holení

Chrániče holení jsou nedílnou součástí hokejové výstroje, bez které bychom asi těžko vyjeli na led, kde už létají puky, natož se hraje plnohodnotný hokej se vším všudy. Zde Vám poradíme jak vybrat holeně přesně pro Vás.

Chrániče holení

Chrániče holení se sládají ze dvou částí - chránič kolene a chránič holenní kosti. U vyšších modelů nalezneme také pěnové nebo i plastové chrániče lýtek. Nemusíme asi zdůrazňovat jak bolestivé a komplikovaně léčené jsou úrazy kolen. Holenní kosti sice netrpí tolik jako kolena, nicméně bez chrániče holenních kostí byste si asi těžkou stoupli před branku na tečování nebo jen blokování střelby. Chrániče holení CCM UltraTacks

Stavba holeních chráničů

  • Chránič kolene - koleno samotné je velice složitý aparát, který nese většinu Vaší váhy (včetně páteře) a je potřeba jej chránit na maximum. Přeci jenom, ve většině případů, je nejvíce úrazů právě kolen. Zepředu Vás chrání anatomický tvarovaný tvrzený plast. Vnitřní výstelky jsou pěnové, záleží na hierarchii modelu - čím vyšší model, tím více kvalitnějších výstelek. Tím, že jde doba stále kupředu a vědci se snaží sportovce čím dál více chránit, tak do kolenních chráničů se přidávají paměťové pěny, které reagují na sílu nárazu a pracují. Chránič kolene u chráničů holení  Výstelka uvnitř kolenního chrániče z paměťové pěny D3O u holení CCM Ultra Tacks a Tacks 6052

 

  • Chránič holeně - chránič holenních kostí je neméně důležitý jako chránič kolene. Úroveň zranění není tak častá, nicméně je důležitý proti sekerám protihráčů, blokování střelby nebo tečování před bránou. Ne vždy se Vám podaří tečovat hokejkou, ale od holení se gól taky počítá. Zvenku Vás opět kryje plast a uvnitř najdeme pěnové výstelky, které zajišťují komfort a ochranu. Většina je jich odnímatelných, tudíž je můžete prát v pračce a holeně bude vonět stále jako nové. Chránič lýtek se také lyší od výše modelů - z pěnových chráničů přechazíme až k tvrdým plastům.

Chránič holeně u chráničů holení

Rozdíly ve věkových a výkonostních kategoriích

Stejně jako ostatní části výstroje, tak i chrániče holení se dělí dle věkové kategorie a také výkonnostní třídy. Dle věku se určuje podlé délky v palcích / centimetrech:

  • Youth (dětské) - 8", 9", 10"
  • Junior - 11", 12", 13"
  • Senior - 14", 15", 16", 17", 18"

Nejelépe určíme velikost holeně pro sebe samého tak, že si změříme délku od polovinky čéšky až nad kotník. Poté jen podle tabulky vybereme správnou velikost. Velikost holeních chráničů se dá určit i podle výšky, ale měření je přesnější.

Dle výkonnosti dělíme chrániče holení:

  • Amatér - holeně, které splňují účel ochrany na hraní hokeje, nicméně na pravidelný hokej, kde už létají puky tvrdšího kalibru bych nedoporučoval. 
  • Poloprofesionál - jak již napovídá nízev, tak chrániče holení z této kategorie naplňují požadavky náročných hrůčů, kteří se třeba nebojí lehnout do střely nebo jen chtějí být chráněni na vyšší úrovni. Je to tzv. zlatá střední cesta, kdy za dobrou cenu máte hodně muziky na delší dobu.
  • Profesionál - holení chrániče z této kategorie už najdeme na všech profi hráčích nejvyšších hokejových soutěžích světa. Většina z nich je konstruována spolu se samotnými hráči NHL. Tvrdší plasty, kvalitnější výstelka (rychleji schne, komfotnější), lepší odvětrávání a mnohé další. Cena je sice samozřejmě vyšší, ale je to dáno špičkovou ochranou.

Jak tedy správně vybrat holeně?

Jak jsem již psal, nejlépe uděláte, když si změříte délku v centimetrech od čéšky nad kotník a poté vyberete z tabulky velikostí holeně pro Vás. Nevíte jakou zvolit výkonnostní kategorii? Záleží na Vás jak moc chcete být chráněni a jak dlouho chcete holeně mít. Přeci jen, chrániče holení nejsou hokejky - neměníme je tak často. Ale asi nemá smysl když chodíte jednou týdně s partičkou kamarádů si tzv. udělat žízeň, si hned kupovat top model. Dle svého nejlepšího vědomí a svědomí bych volil výkonnostní kategorii.

Co se týče délky, abyste nevybrali krátké nebo dlouhé holenní chrániče. Pokud máte příliš krátké holeně, tak hrozí riziko zranění nártu, kdy u krátkých holení máte moc velký prostor mezi chráničemi holení a bruslemi. Pokud máte příliš dlouhé holeně, budou Vám bránit jednak v bruslení a pohybu, druhak Vám budou ničit vnitřní výstelky bruslí.

 Nabídka chráničů holení

Produktové kategorie

Nákupní košík

Počet kusů: 0

Uživatelský profil

Přihlásit se Registrovat

Buďte o krok napřed! Veškeré novinky pravidelně v emailu.
Řídíme se ochranou osobních údajů.

Jsme autorizovaný prodejce

U nás nenaletíte. Máme pouze originální zboží se zárukou, které můžete vyměnit nebo vrátit a garantujeme řádnou reklamaci.

Facebook YouTube Instagram Kde nás najdete