K špičkové hokejové prodejně patří také špičkový servis. A co se týče broušení bruslí, s klidným svědomím Vám můžeme říci, že k té špičce patříme.


Naší prodejně Vám broušením vyprofilujeme nože na míru.Brusle tepelně natvarujeme u Nás na prodejněvystroj.png

Co Nám pomáhá ke špičkovému broušení?

Na Naší prodejně brousíme na profesionální Kanadské brusce Blademaster a ProSharp. Tuto brusky využívají nejen kluby v NHL, ale také reprezentační týmy Kanady, U.S.A., Ruska, Švédska, Finska a v neposlední řadě také České republiky. Brousit jsme se naučili od profesionála, který brousí brusle již léta a patří ke špici v České republice. Našima rukama už prošlo přes 5000 párů bruslí, takže zkušennosti máme i s nejnáročnějšími požadavky.

Co vše nabrousíme?

Zkráceně: úplně vše co Nám přinesete. Jen Nám prosím nenoste nože a nůžky, s těmi Vám moc nepomůžeme. Neděláme rozdíly mezi "profíkem" nebo rekreačním bruslařem. Nabrousíme Vám veškeré brusle. Hokejové, brankářské, krasobrusle, ale i brusle na rekreační bruslení ze sportovních řetězců. S žádnými bruslemi nemáme problém. 

Jak probíhá samotné broušení?

Abychom Vám brusle dobře nabrousili, tak je třeba několika úkonů. Tvrdým diamantem je potřeba si brusný kotouč obrousit do hladka, aby byly hrany nabroušené čistě a ostře. Poté přichází ten hlavní úkon - samotné broušení. Konečný prvek je změření roviny speciální měrkou. Dbáme na to, aby brusle byly nejen dostatečně ostré, ale aby hrany bruslí byly rovné. Není nic horšího, když máte křivě nabroušené brusle, což poznáte zejména v obloucích a přešlapování, kdy Vám hrany podkluzují. 

Ceník broušení bruslí najdete ZDE