Poradíme na +420 720 038 338 (Po - Pá 10:00 - 16:00)

Chrániče ramen

Opět se dostáváme k čistě ochrannému prvku hokejové výstroje a to jsou chrániče ramen. Důležité je opět vybrat správnou velikost, tudíž se Vám pokusím trochu pomoci a přiblížit chrániče ramen.

Chrániče ramen

Chrániče ramen mají za úkol tři ochranné prvky Vašeho těla. Jsou to chrániče ramen, hrudníku a páteře. U vyšších modelů najdeme výztuhy pro spodní část žeber. 

Chrániče ramen CCM QuickLitePohled na zadní stranu chráničů ramen CCM UltraTacks

Co je, ale nejdůležitější, ramena Vám musí prostě sednout. Mějte na paměti, že pokud si vyberete větší velikost, po čase kdy se Vám vytahají gumy pro upnutí, ramena nebudou pevně držet na těle a některé ochranné části se mohou překrývat, tudíž ochrana takřka nulová. Naopak, pokud budete mít ramena příliš malá, tak Vám nebudou sedět s kalhotami a nebudete mít dostatečně chráněnou páteř. Jakmile si chrániče ramen nasadíte, musíte se cítit pohodlně a zároveň chráněně. Zejména pak spodní část ramen se suchým zipem by se neměla překrývat se zadní částí. Dále pak by ramena neměla mít tendenci se vysouvat nahoru. Větší velikost má za příčinu to, že při pohybu do strany můžou chrániče ramen zůstat uprostřed a tzv. nechodí s Vámi. Vybírejte radši těsnější chrániče ramen, které po čase propotíte a sednou si úplně parádně.

Věkové a výkonnostní rozřazení

  • Youth (Dětské) - začínající bruslaři nebo hokejisté
  • Junior - do cca 8. třídy. Záleží ovšem i na tělesné stavbě a proporcích.
  • Senior - od nějaké 9. třídy nahoru. 

 

  • Amatér - chrániče ramen, které plní základní ochranou funkci. Jsou dosti pohyblivé a nikde nepřekáží. Ovšem ochrana je horší.
  • Poloprofesionál - je to tzv. zlatá střední cesta. Propracovanější chrániče hrudní kosti a páteře. Občas se objeví i chrániče klíčních kostí a vnitřní výstelky jsou kvalitnější, rychleji vysychají a bývají antibakteriální.
  • Profesionál - jak název napovídá, chrániče ramen budou té nejvyšší úrovně, přidané chrániče v oblasti spodních žeber, v ramenních chráničích bývají gelové výstelky nebo výstelky s paměťovou pěnou. Kvalita ochrany je samozřejmě vykoupena cenou, která bývá vyšší. 

Naší nabídku chráničů ramen naleznete zde.

Produktové kategorie

Nákupní košík

Počet kusů: 0

Uživatelský profil

Přihlásit se Registrovat

Buďte o krok napřed! Veškeré novinky pravidelně v emailu.
Řídíme se ochranou osobních údajů.

Jsme autorizovaný prodejce

U nás nenaletíte. Máme pouze originální zboží se zárukou, které můžete vyměnit nebo vrátit a garantujeme řádnou reklamaci.

Facebook YouTube Instagram Kde nás najdete