Poradíme na +420 720 038 338 (Po - Pá 10:00 - 16:00)

Hokejové helmy

Hokejová helma je velice důležitá část výstroje - přeci jen hlavu máme jen jednu. Následující článek je o hokejových helmách a radách jakou si vlastně pořídit.

Hokejová helma CCM FitliteHokejové helmy

Hokejová helma je nedílnou součástí hokejové výstroje a zároveň nejdůležitějším ochranným prvkem. Přeci jen, zlomené kosti srostou, obraženiny a otoky přebolí, ale úrazy hlavy bývají často trvalejšího chrakteru. Tudíž při výběru hokejové helmy dbejte na to, aby Vám helma perfektně sedla a měla potřebné atestace k užívání na lední hokej.

Dále už Vás nebudu plašit a vrhneme se rovnou k rozdílům mezi hokejovými helmami.

Začneme velikostí hokejových helem. Jako u většiny hokejové výstroje, tak i u hokejových helem máme rozřazení Youth (Dětská), Junior Senior. Jak bychom měli vybrat správnou velikost? Jednoduše změříme obvod hlavy a podle tabulky vybereme příslušnou velikost. 

Každá firma i každá helma má také rozdílný tvar hokejové helmy. Podle toho jaký si myslíme, že máme tvar hlavy, tak vybíráme hokejovou helmu. Nejlepší je, si před koupí nové hooejové helmy, třeba půjčit od spoluhráčů nebo vyzkoušet v obchodě. Některé helmy mají užší a delší korpus, některé naopak kratší a kulatější tvar. Hokejovou helmu vybírejte s rozvahou, protože není nic horšího než když Vás tlačí helma na hlavě. Přeci jen, většina z Nás to hraje pro zábavu a dobrý pocit a ne, abychom odcházeli z ledu znechucení. 

Vnitřní výstelky hokejové helmy CCM FitliteRozdíly také panují co se týče ochranných prvků hokejových helem. Základní hokejové helmy mají méně tvrzené vnější plasty a vnitřní výstelky bývají pouze z přizpůsobitelné tvrzené pěny. Naopak u vyšších modelů se setkáváme s gelovými výstelkami nebo také paměťovými pěnami, hlavně v oblasti spánkové části hlavy, lepším odvětráváním nebo také nižší váhou. Ovšem ne vždy to nejdražší znamená to nejlepší. Když kouknete na NHL nebo naši Extraligu, tak zejména starší hráči hrají se starými typy helem a mnohdy obyčejnými nebo střední třídou hokejových helem. Je to prostě o tom, jak Vám hokejová helma sedne. Navíc, dnešní hokejové helmy se dělají podobně jako hokejové brusle - jakmile se trochu vypotí a vymačkají, sednou Vám přesně na míru, takže se nebát pokud Vás ze začátku bude někde něco lehce tlačit.

K přídavným, nebo také dalším ochranným, prvkům hokejových helem patří hokejová mřížka nebo hokejové plexi. Jestli zvolit to či ono už nechám spíše na Vás a Vašem uvážení jak moc chcete být chráněni. S mřížkou je sice hůře vidět, ale vyhnete se drahé návštěvě u zubaře. U plexi je výhoda většího a nicnebránícího výhledu, ale občas se nějakému stehu nevyhnete. Ale mnoho žen říká, že chlapi s jizvami jsou sexy, takže doplňkový výběr o mřížku nebo plexi nechám na Vás.

Hokejová plexi mají univerzální uchycení pomocí čtyřech šroubů na stranách hokejové helmy a vybíráme pouze výkroj, který chceme. U mřížek už musíme dát dohromady jak velikost mřížky tak velikost hokejové helmy. Protože mřížka velikosti "S" Nám bude malá na helmě velikosti "L" a naopak.

Hokejové plexi Oakley

 

Vaši novou "pokrývku" hlavy vybírejte zde.

 

Produktové kategorie

Nákupní košík

Počet kusů: 0

Uživatelský profil

Přihlásit se Registrovat

Buďte o krok napřed! Veškeré novinky pravidelně v emailu.
Řídíme se ochranou osobních údajů.

Jsme autorizovaný prodejce

U nás nenaletíte. Máme pouze originální zboží se zárukou, které můžete vyměnit nebo vrátit a garantujeme řádnou reklamaci.

Facebook YouTube Instagram Kde nás najdete