Poradíme na +420 720 038 338 (Po - Pá 10:00 - 16:00)

Hokejové rukavice

Hokejové rukavice neplní jen funkci, aby Vám na ledě nebyla zima, ale také ochrannou funkci. Přiblížím Vám tedy hokejové rukavice, jejich velikosti i výkonnostní kategorie.

Hokejové rukavice

Čeho byste si měli všímat při nákupu nových hokejových rukavic? Především velikosti. Dále pak zpracováním ochranných a funkčních prvků a v neposlední řadě střihu.Rukavice CCM QuickLite

Co se týče velikosti, tak máme 3 základní rozvržení podle věku a potom číselné rozřazení dle velikosti v jednotlivých věkových kategoriích.

  • Youth (Dětské) - 8", 9"
  • Junior - 10", 11", 12"
  • Senior - 13", 14", 15"

Pokud se jedná o děti nebo juniorskou kategorii a vybíráme nové hokejové rukavice, tak bereme maximálně o jednu velikost větší. To, že si vybereme větší velikost Nám sice pomůže, že rukavice mají děti na dýl, ovšem po čase se rukavice vypotí a vytahá, tudíž může padat z rukou a děti nemají cit na hokejce celkově. U dospělých, kdy Vám ruce nerostou, tak bych si zůstal u stejné velikosti jakou máte do teď. Pokud kupujete rukavice poprvé, tak bych si zkusil od někoho půjčit velikost a uvidíte co Vám sedne. Správně by Vám hokejové rukavice měli být trochu těsnější a konečky prstů lehce přesahovat. Opět totiž počítejte s tím, že rukavice se po čase propotí a vytahají, takže Vám pak sednou úplně. 

U ochranných prvků a funkčnosti jsou také nemalé rozdíly. Základní amatérské řady hokejových rukavic mají zpravidla jednodílné zpracování dlaně a ochrana rukavic je tvořená pouze z pěnových výstelek. U střední poloprofesionální třídy se setkáváme s dlaní tvořené kvalitnějším materiálem a hlavně dvojitě prošitými částmi v nejvíce namahaných částech hokejových rukavic - dlaně a palce. Ochrana je také na vyšší úrovni, kdy pěnové výstelky bývají doplněné plstovými chrániči a vnitřní podšívky jsou z kvalitnějšího materiálu. Profesionální rukavice jsou na té nejvyšší úrovni, kde nalezneme špičkově zpracované dlaně, vnitřní podšívky mají nejmodernější technologie a ochrana je doplněna třeba o paměťově pěny, které reagují na sílu nárazu.

Každá firma má své hokejové rukavice střižené trochu jinak. Zkusím se Vám na jednoduchém rozřazení příbližit rozdíly mezi jednotlivými řadami firem CCM a Bauer.

  • CCM Tacks - anatomický střih, kdy rukavice plně objímá celou ruku
  • CCM QuickLite, řada K - rukavice objímá ruku a zároveň je užší v oblasti zápěstí
  • CCM 4R - volný střih, rukavice střižené podle klasických starých vzorů

 

  • Bauer Supreme - anatomicky střih, kdy rukavice plně objímá celou ruku
  • Bauer Vapor - rukavice objímá ruku a zároveň je užší v oblasti zápěstí
  • Bauer Nexus - volný střih, rukavice střižené podle klasických starých vzorů

Střih rukavic CCM a bauer

Pozn. k obrázku střihu rukavic CCM a Bauer: modrá (CCM 4R a Bauer Nexus), červená (CCM QuickLite + K a Bauer Vapor), žlutá (CCM Tacks a Bauer Supreme)

 

Dlaň rukavice CCM QuickLiteCo se týče péče o rukavice, tak je velice jednoduchá. Určitě se vyhýbejte mazaní ruznými krémy a vazelínami. Dnešní rukavice mají dlaně tvořené z nejmodernější syntetické kůže, které byste akorát mazáním ublížili. Po výkonu nechte rukavice v klidu vyschnout v pokojové teplotě a nedávejte určitě na rozpálené topení - mohou se Vám vysušit a poté popraskat dlaně i hřbet rukavic. A pokud zápach z rukavic je už neúnosný pro Vaše drahé polovičky, nebojte se hokejové rukavice vyprat v pračce na maximálně 40o  při kratším programu. Rukavice pak voní jako nové. 

Zde můžete vybírat své nové hokejové rukavice.

Produktové kategorie

Nákupní košík

Počet kusů: 0

Uživatelský profil

Přihlásit se Registrovat

Buďte o krok napřed! Veškeré novinky pravidelně v emailu.
Řídíme se ochranou osobních údajů.

Jsme autorizovaný prodejce

U nás nenaletíte. Máme pouze originální zboží se zárukou, které můžete vyměnit nebo vrátit a garantujeme řádnou reklamaci.

Facebook YouTube Instagram Kde nás najdete