Poradíme na +420 720 038 338 (Po - Pá 10:00 - 16:00)

Jak vybrat hokejku

5 bodů, díky kterým se přiblížíte Vaší nové hokejce.

1. Jak vybrat správnou stranu hokejky

Tímto bodem bych asi začal - na kterou stranu vlastně hokejku potřebuji? Výběr je jednoduchý - levá nebo pravá. Hodně lidí si myslí, že když vyberu LEVOU, čepel hokejky bude zahnutá doleva a když vyberu PRAVOU, čepel hokejky bude zahnutá doprava. Opak je však pravdou a hodně lidí to může zmást. Proto, když vybíráte hokejku a nejste si jistí zahnutím, vybírejte podle postavení Vašich rukou, resp. Vaší spodní ruky. Pokud hokejku držíte níže LEVOU rukou, vyberte si zahnutí LEVÉ. Jestli naopak držíte hokejku níže PRAVOU rukou, vyberte tedy zahnutí PRAVÉ. Správné zahnutí hokejky

 

 

 

2. Vaše výška a věk

Většina z Nás ví, kolik asi měříme a jak jsme, nebo naše ratolesti, staří. Následující tabulka Vám pomůže jakou hokejku výškově vybrat. Obecně platí pravidlo - délka hokejky bez bruslí = po nos, délka hokejky na bruslích = po bradu. Nicméně délka je také indivdiuální, hlavně u dospělých hráčů.

Varianta hokejky Délka hokejky od země
Youth (Dětská) 130 cm
Junior 140 cm
INT (Intermediate) 160 cm
Senior od 165 cm (firma CCM dělá prodloužené hokejky od tvrdosti 95flex nahoru)

Správná délka hokejky

Pokud by se Vám i při standartních mírách zdála hokejka krátká, nevěšte hlavu. Každá hokejka se dá prodloužit nástavcem

3. Flex hokejky nebo-li její tvrdost

Pokud už víme na jakou stranu hokejku potřebujeme a jakou délku, další parametr dle kterého vybíráme, je tvrdost hokejky, která souvisí také s věkovou variantou hokejky. Obecně platí, že čím nižší flex (tvrdost), tím více se hokejka prohne. Na druhou stranu, čím vyšší flex, tím se hokejka méně prohne a musíte mnohem více zapojit vaší fyzickou sílu. Naše tabulka Vám znazorní jaká hokejka bude pro Vás to pravé ořechové:

Varianta hokejky Flex (tvrdost) Pro koho bych doporučil
Youth (Dětská) 30 - 35 Děti, 4 - 8 let, užší rukojeť která jim padne do ruky
Junior 40 - 52 Děti, 9 - 12 let, stále úzká rukojeť která jim padne do ruky 
INT (Intermediate) 60 - 70 Dorost, 13 - 16 let, širší rukojeť, delší čepel
Senior 75 + Dospělý, široká rukojeť, dlouhá čepel

 Pamatujte ještě na pár věcí:

  • dětem jen dětské hokejky - seniorskou hokejku pořádně neobejmou rukama, je těžká, čepel je příliš dlouhá, hokejka moc tvrdá
  • příliš vysoký flex -> tvrdší hokejka = neznamená delší životnost, budou Vás jen bolet ruce, puky budou odskakovat
  • příliš nízký flex - hokejka se moc prohne, střely nelétají kam potřebujete, hokejka je náchylnější ke zlomení
  • pokud hokejku zkrátíte - zvýší se flex, čili hokejka tvrdne
  • pokud hokejku prodloužíte - sníží se flex, čili hokejka změkne
  • každá kompozitová hokejka po delším čase vyměkne

4. Čepel

Upřímně řečeno - moc si nezvykejte na zahnutí, které Vám přišlo pod ruku od kamaráda, kterému to dal nějaký známý hokejista. Profi hokejisté mají z valné části hokejky i zahnutí čepele na míru, které se k normálnímu smrtelníkovi v obchodě nedostanou. A pokud na něco takového narazíte, většinou je ta hokejka drahá jako třeba nové brusle. Klasickým zahnutím čepele, které oficiální distributoři dováží do České republiky nejvíce, je tzv. Sakic. U CCM je to P29, Bauer P92, Easton E3 a třeba Warrior je to W03. Klasické zahnutí s mírným zatočením a lehce vykroucenou špičkou směrem vzhůru. 

5. Stanovte si svůj cenový strop

Díky době, ve které momentálně žijeme, kdy technologie a věda jde každým dnem dopředu, se dají hokejky pořídit od cca 1000,- do nějakých 6000,-. Levné hokejky jsou ze sklolaminátu a postupně, kdy roste cena, se přídává více a více carbonových vláken. Tím pádem je hokejka lehčí a má mnohem lepší vlastnosti. Cit na puku, ovládání s pukem, střelba a mnohé další. Nicméně tady vyvstává jedno velké ALE - pokud si koupíte profi hokejku, která je stejně drahá jako polopenze v Chorvatsku pro jednoho dospělého, už nikdy si pak nekoupíte hokejku za 1500,-, jelikož se Vám bude zdát, že jste si z pohodlného a výkonného Mercedesu sedli do obyčejné Felicie. 

Asi ideální rozmezí na koupi nové hokejky, se kterou si hokej užijete a nemusíte se o ni bát jako o ten Mercedes zaparkovaný před domem, je cca 2000 - 3500,- Kč. 

Pokud jsem Vám pomohl se přiblížít nové hokejce, tak si můžete vybrat z Naší široké nabídky zde.

Produktové kategorie

Nákupní košík

Počet kusů: 0

Uživatelský profil

Přihlásit se Registrovat

Buďte o krok napřed! Veškeré novinky pravidelně v emailu.
Řídíme se ochranou osobních údajů.

Jsme autorizovaný prodejce

U nás nenaletíte. Máme pouze originální zboží se zárukou, které můžete vyměnit nebo vrátit a garantujeme řádnou reklamaci.

Facebook YouTube Instagram Kde nás najdete