Poradíme na +420 720 038 338 (Po - Pá 10:00 - 16:00)

Profilování nožů

Na Naší prodejně Vám broušením vyprofilujeme nože na míru.

Vyprofilování nožů

Proč si nechat vyprofilovat nože?

Když si koupíte nové brusle nebo jen nové nože, tak už z výroby nejsou nože stejně velké a už vůbec ne rovné. Hodně lidí se tomu diví, ale je tomu opravdu tak. Klasickým broušením nedocílíme toho, aby nože byly symetrické. Co je ovšem nejdůležitější, při profilování se najde střed nože a jeho skluzná plocha. Tím, že nože budete mít symetricky zbroušené, tak nebudete přepadávat dopředu nebo dozadu, větší stabilita na bruslích, starty a přešlapování bude jednodušší a lepší, v neposlední řadě Vaše bruslení bude fyzicky ekonomičtější. Nejvíce vyprofilování nožů ocení mladí hokejisté, které vytvoření profilu na nožích posune bruslařsky k mnohem lepším výkonům.

Typy profilů

U profilování nožů vybíráme ze 4 základních kolíbek. Číselné označení je 7, 9, 11 a 13. Kdy číslo 7 je největší kolíbka a nejkratší skluzná plocha. Číslo 13 je nejdelší skluzná plocha a nejmenší kolíbka. A co pro Vás znamená jestli si necháte vyprofilovat menší nebo větší kolíbku a kratší nebo delší skluznou plochu? 

  • 7 - největší kolíbka / nejkratší skluzná plocha - více obratnosti, pomůže při obloucích a výjezdech, při bruslení se více nadřete jelikož máte nejkratší skluznou plochu
  • 9 - střední kolíbka / kratší skluzná plocha - stále jste hodně obratní a výjezdy s oblouky jsou snažší, skluzná plocha je stále krátka tudíž bruslení je náročnější
  • 11 - minimální kolíbka / delší skluzná plocha - jednodušší na dlouhé a silové bruslení, delší skluzná plocha u které se tolik nenadřete, obratnost je o něco horší, musíte hodně zapojit kolena
  • 13 - žádná kolíbka / nejdelší skluzná plocha - nejlepší pro naučení a zdokonalení bruslení, ekonomicky nejvýhodnější na bruslení, obratnostně musíte hodně zapojit kolena díky nejdelší skluzné ploše

Vybroušením kolíbky profilování nekončí

Jakmile víme, jaké chceme číslo profilu, tak si můžeme ještě zvolit sklon nožů. Buď můžete zůstat u klasické roviny nebo můžete mít sklon nožů více dopředu. Pokud sklon zbrousíme více dopředu, pomůže Vám to v bruslení celkově. Abyste měli dlouhý a silný odraz při bruslení, je potřeba při bruslení pokrčit kolena, jelikož z narovnaných nohou se nikam neodrazíte. A větší sklon dopředu Vám pomůže více pokrčit kolena, tudíž zlepšit i Vaše bruslení celkově. 

POZNÁMKA!

Profilování bruslí/nožů není na počkání. Tato operace zabere cca hodinu, takže prosím počítejte s tím, že nám brusle na prodejně budete muset nechat minimálně hodinu.

 

Ceník broušení najdete zde.

Připojené obrázky

Naměření a načrtnutí středu nože a jeho skluzné plochy Brusle CCM SuperTacks po načrtnutí středu nože a jeho skluzné plochy Speciální držák na brusle pro profilování nožů Upnutí brusle CCM SuperTacks v držáku na brusce Blademaster Vytváření profilu na bruslích CCM SuperTacks na speciálním kotouči Vytváření profilu na bruslích CCM SuperTacks Hotový profil na bruslích CCM SuperTacks Srovnání před profilem (vlevo) a po vytvoření profilu (vpravo)

Produktové kategorie

Nákupní košík

Počet kusů: 0

Uživatelský profil

Přihlásit se Registrovat

Buďte o krok napřed! Veškeré novinky pravidelně v emailu.
Řídíme se ochranou osobních údajů.

Jsme autorizovaný prodejce

U nás nenaletíte. Máme pouze originální zboží se zárukou, které můžete vyměnit nebo vrátit a garantujeme řádnou reklamaci.

Facebook YouTube Instagram Kde nás najdete