Poradíme na +420 720 038 338 (Po - Pá 10 - 18:00, So 10 - 12:00)

Under Armor

Under Armour patří k nejlepším značkám v oblasti funkčního prádla na světě. Využívají ji všichni profesionální sportovci NHL, NFL, NBA a mnoho dalších lig ve všech sportech.

Společnost Under Armor

Vše začalo roku 1996, kdy kapitán týmu amerického fotbalu na univerzitě v Marylandu, Kevin Plank byl nespokojený s tím, že během tréniku se na něj oblečení lepilo, byla mu zima a celkový pocit byl hrozně nepříjemný. Proto si řekl, že zkusí vymyslet něco, oblečení, které by bylo pravým opakem. Proto vymyslel první tričko ze syntetické tkaniny na odvod vlhka. Prototyp dal vyzkoušet svým spoluhráčům, kteří si jej velice pochvalovali, protože se cítili v suchu a pohodlí. V Plankových stopách poté šly firmy jako Nike, Adidas nebo Reebok. 

Poprvé se začalo o značce Under Armour mluvit, když se v deníku USA Today objevila fotka quarterbacka Jeffa Goerge z týmu Oakland Riders z NFL, který oblékal tričko s typickým znakem UA. První objednávka triček Under Armour byla na 10 kusů, kdy Plankova firma měla kapitál 17 000 USD. Do konce roku 1996, po pozitivních reakcích z jiných univerzit a jejich hráčů amerického fotbalu, se kapitál Plankovy firmy Under Armour zvednul na 100 000 USD.

Rapidní nárůst objednávek oblečení přišel po filmu Vítězové a poražení, z prostředí amerického fotbalu, kde quarterback Willie Beamen (hrál jej Jamie Foxx) oblékal oblečení značky Under Armour. Po tomto filmu už kapitál firmy vzrostl na 750 000 USD a přišla první televizní reklama, ve které zaznělo motto Under Armour: "Protect this house".

Plankova společnost byla natolik úspěšná, že firmě Nike "přebrala" hvězdu NBA Kevina Duranta, která pak Under Armour musela přeplatit a nabídla Durantovi neuvěřitelných 300 milionů USD na 10 let.

V roce 2014 společnost Under Armour podepsala nejdelší kontrakt v historii univerzitního sportu, kdy univerzita v Notre Dame se spojila s Under Armour na 10 let. 

V současné době má firma Under Armour několik fabrik po celém světě a její značka je vidět nejen ve sportu, ale také ve filmovém průmyslu. Kdy asi největší propagátor je Dwayne "The Rock" Johnsson, který je známý z filmů Rychle a Zběsile.

Stejně jako CCM a Bauer tvoří monopol v oblasti hokejové výstroje, tak firma Under Armour se drží v popředí v oblasti funkčního oblečení pro sport.

Připojené obrázky

under armour

Produktové kategorie

Nákupní košík

Počet kusů: 0

Uživatelský profil

Přihlásit se Registrovat

Buďte o krok napřed! Veškeré novinky pravidelně v emailu.
Řídíme se ochranou osobních údajů.

Jsme autorizovaný prodejce

U nás nenaletíte. Máme pouze originální zboží se zárukou, které můžete vyměnit nebo vrátit a garantujeme řádnou reklamaci.

Facebook YouTube Instagram Kde nás najdete